0 505 295 36 40

Sosyal Medyada Biz}

Çatılarda Güneş Enerji Santrali

Çatılarda Güneş Enerji Santrali

Çatılarda Güneş Enerji İle Elektrik Üretilebilir Mi?

Evinizin, iş yerinizin çatılarında güneş enerjisi ile elektrik üretebilir kullanabilir hatta bunu bağlı olduğunuz şebeke üzerinden elektrik aldığınız dağıtıcı firmaya satabilirsiniz. Günümüzün solar enerji kaynağı olan güneş panelleri ile elektrik faturalarından kurtulun.

Sistem çift yönlü saatlerle şebekenize ve güneş panellerinize bağlanır. Eğer güneş yoksa enerjinizi şebekeden ihtiyacınız olan enerjiyi alır ve bu sayede elektrik kesintisi yaşamazsınız. Ayrıca şebekeye üzerinde devlet garantisi ile elektriğinizi dağıtıcı firmaya satabilirsiniz. Bu proje için uzun süren prosedürlere ve beklemenize gerek yoktur. Elektrik aboneliği olan herkes bu tasarruftan yararlanabilir.

Şebeke bağlantılı fotovoltaik sistemler, üretilen elektriğin akülerde depolanması yerine üretim yerinde tüketilmesi prensibine dayalı çalışmaktadır. Projelendirme yapılırken üretilmesi istenilen ya da ihtiyaç olan enerji miktarı tespit edilir. Atmosferden gelen güneş ışınlarının solar modüller üzerine temas etmesi ile DC elektrik enerjisi üretilir. Üretilen enerji yüksek çevrim gücü olan, merkezi şebekeye bağlanabilen invertörler ile merkezi şehir şebeke sistemine bağlanır. Böylelikle panellerden üretilen enerji doğrudan şebeke sistemine gönderilmiş olur. Alan ve ışınım koşulları uygun olduğu taktirde şebekeye bağlı elektrik üretim sistemi ile istenilen güçte elektrik enerjisi üretimini sağlamak mümkündür.

 

Sistem büyüklüklerini bütçenize göre; 1 Kw, 2 Kw, 3 Kw, 5 Kw, 10 Kw, 15 Kw, 20 Kw, 30 Kw gibi sistemlerden belirleyebilirsiniz. Dilerseniz bizi arayarak bütçenize göre size sunacağımız teklifleri inceleyebilirsiniz.

 

10 Temmuz 2018
4.028 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN